Opslag sturing op basis van day-ahead prijzen

Opslagsystemen laden op goedkope uurprijzen en ontladen op dure uurprijzen voor maximaal financieel rendement.

In het kort

De Opslag Sturing Day-Ahead regeling is van toepassing wanneer een opslagsysteem gekoppeld is aan een dynamisch energiecontract op dezelfde netaansluiting. Goedkope uren worden benut om het opslagsysteem te laden; tijdens dure uren levert het systeem stroom aan de verbruikers. Dit verlaagt de inkoopkosten en verhoogt de opbrengsten.

Hoe werkt het

Het EMS koppelt continu aan de day-ahead markt en laadt het opslagsysteem automatisch tijdens de goedkoopste instelbare uren. Tijdens de duurste uren ontlaadt het systeem om verbruikers te voorzien. Zowel het aantal uren als het laad/ontlaadvermogen zijn instelbaar.

opslag-sturing-day-ahead.svg

Aandachtspunten

  • Er is een stuurbaar opslagsysteem aanwezig.
  • Alle assets zijn op één Envi.Base aangesloten.
  • Een vermogensregeling op een opslagsysteem wordt altijd overgenomen via de Envi.Base zodat het systeem niet zelfstandig stuurt.
  • Een bestaand EMS van een opslagsysteem kan niet tegelijkertijd sturen.
  • Combineerbaar met alle regelingen, behalve de sturing door derde regelingen.
  • Sturing verloopt altijd softwarematig; harde aan/uit schakeling alleen indien technisch noodzakelijk.

Meer weten?

Wij vertellen je graag meer over deze regeling en onze andere regelingen op onze docs omgeving

Jouw opslag laten aansturen op basis van day-ahead prijzen?

Plan een kennismaking in met Michiel en krijg advies over hoe jij Envitron in kan zetten.
Plan een kennismaking in
Michiel Adding
Account Manager

Vragen over day-ahead handel

Heb je een vraag die hier niet tussen staat?

Neem contact op